3rd March 2014

Because I’m happy

Top/COS, Trousers/H&M, Shoes/Isabel Marant for H&M, Bag/Diesel, Sunnies/Prada

A few photo’s from yesterday, the first time standing in months! Today I saw the Doctor and he gave me good news; everything seems to be healing and at last I can start to learn to walk. On Thursday I start physiotherapy.
About the outfit; eventually I received these boots that I ordered before Christmas on Ebay. I paid a little too much for them but it was worth it. The’re amazing. Since I’ve been in a wheelchair I’ve been wearing this bag because it’s very practical, especially in this situation. I even use it at home to carry my phone.

Zdjęcia z wczoraj, pierwsze od miesięcy na stojąco! Dzisiaj byłam u lekarza i mam bardzo dobre wieści. Wszystko dobrze się zrasta i w końcu mogę zacząć się uczyć chodzić :) W czwartek zaczynam fizjoterapię. A co do outfitu to w końcu dotarły do mnie buty, które zamówiłam przed świętami na ebayu.. Trochę też za nie przepłaciłam ale i tak warto było, są boskie ! Od czasu gdy jestem na wózku codziennie noszę tą torebkę, jest bardzo poręczna zwłaszcza w tej sytuacji.. Nawet w domu noszę w niej tel :)

Music: Pharrell Williams – Happy

Thanks for reading

Subscribe

Enter your email address to subscribe to my blog posts

Leave a Comment