29th November 2013

My October

Better late than never! I didn’t catch-up with everything after the wedding, especially with my blog. I’m always threatening that I will do more on the blog and it never seems to happen but one day it will!

For the last few weekends we’ve been away from home at places where there is no connectivity (not complaining!) but that’s why things have been a little slow. Another complication has been that my system & program for preparing photo’s had a crash and I lost some photo’s but luckily not everything.

Anyway I’m going to pack because we’re going on another Safari!

Lepiej późno niż wcale :) Jeszcze nie nadrobiłam wszystkiego po ślubie, zwłaszcza na blogu.. Cały czas tylko powtarzam, że się poprawię i jakoś mi się nie udaje ale wiem, że kiedyś to nastąpi :)

Ostatnim czasem każdy weekend spędzamy poza domem i to przeważnie w miejscach gdzie nie ma zasięgu ( na co absolutnie nie narzekam ) i dlatego też jest cisza na blogu. A jeszcze na dodatek mój program do zdjęć nie wytrzymał napięcia i straciłam sporo zdjęć. Większość udało nam się odzyskać ale część straciłam na dobre.

OK, teraz zbieram się pakować bo za parę godzin ruszamy na safari :)

Music: Thom Yorke – Hearing Damage

Thanks for reading

Subscribe

Enter your email address to subscribe to my blog posts

Leave a Comment